Jakie wybrać wino do słodkich przekąsek?

Na rynku mamy szeroki wybór luksusowych alkoholi, wśród których możemy znaleźć idealne wina do potraw lub deserów. W Polsce od niedawna popularny jest trend, który został zapożyczony od Francuzów czy Włochów picia trunków do posiłków. Dopasowanie odpowiedniego alkoholu do potrawy nie jest łatwym zadaniem z uwagi na różnorodność dań jak i odmiany gatunków win.

Zły wybór może negatywnie wpłynąć na smak jedzenia bądź podawanego napoju. Udając się do sklepu z dużą ilością alkoholi możemy mieć problem w znalezieniu wina, które idealnie połączy się ze smakiem podawanych dań. Podając różne wina podczas posiłku warto pamiętać, aby były one w kolejności od słabszych po mocniejsze. Do deseru należy zaserwować inne wino niż to, które daliście do posiłku. W ofercie sklepu możemy znaleźć rozmaite trunki – od słodkich czerwonych po musujące białe. Z pewnością znajdziecie wino doskonałe do słodkich dań i deserów.

Wina idealne do deserów i słodkich dań

Dobierając trunek do słodkości, powinniśmy pamiętać o kilku bardzo ważnych regułach. Podstawową zasadą przy serwowaniu alkoholu do deseru jest to, że wino powinno być co najmniej tak samo słodkie jak sam deser, aby nie sprawiać wrażenia, że jest zbyt kwaśne. Okres wakacyjny często ma to do siebie, że sięgamy po kwaśne desery, lody czy owocowe tarty. Do takich słodkości najlepiej pasują białe wina słodkie lub półsłodkie podawane na zimno. Białe wina podkreślają również smak deserów na bazie bitej śmietany, kremów oraz białej i marcepanowej masy. Natomiast wina czerwone półsłodkie lub słodkie świetnie będą się komponować z cięższymi deserami. Idealnie wpasują się w ciasta czekoladowe, desery korzenne czy pierniki. Najintensywniejsze aromatyczne napoje podkreślają swój wyjątkowy smak w połączeniu z czekoladą. Pamiętajcie o równowadze, przy podawaniu wina do posiłku czy deseru mając na uwadze to aby nie przyćmić smaku. Gdy odkryjecie magię fantastycznych połączeń smakowych, z pewnością przyniesie Wam to nowych doznań!

Dodaj komentarz

Close Menu
×
×

Koszyk