Whisky

Whisky to szlachetny trunek destylowany ze zboża. Legendy mówią, że po raz pierwszy na tereny Irlandii przywiózł ją sam święty Patryk! Whisky produkowana jest w wielu regionach świata i przy wykorzystaniu różnych receptur. Kontrastują między sobą intensywnością zawartych w niej aromatów i stężeniem alkoholu. Whisky dojrzewa w drewnianych, dębowych beczkach i to właśnie dzięki temu leżakowaniu nabiera pikantnych, goryczkowych, a nawet nieco owocowych nut. Ze względu na pochodzenie tego trunku możemy wyodrębnić whisky:
• szkockie,
• amerykańskie,
• irlandzkie,
• japońskie.

Specjalnym rodzajem whisky wyprodukowanej w USA jest burbon. Whisky z naszej oferty to znakomity alkohol dla amatorów oraz prawdziwych koneserów. Znajda Państwo u nas wykwintne, kilkunasto lub kilkudziesięcioletnie whisky dla kolekcjonerów i koneserów, a także trunki bardziej przystępne amatorom. Polecamy whisky Chivas, GlenAllachie, Johnnie Walker czy Jim Bean.

Whisky w ozdobnej butelce

Coraz bardziej popularny staje się alkohol zamknięty w nietypowym szkle. Dzięki temu sprawdza się jako prezent, doskonale nadaje się na wystawkę w domowym barku czy sam w sobie jest ciekawą dekoracją. Poszukują Państwo klasyki w nietypowej oprawie? W naszym asortymencie znajduje się duży wybór whisky w ozdobnej butelce. Ponadto mamy whiskey w komplecie ze szklankami zapakowane w eleganckie, kartonowe pudełko. Zapraszamy do sprawdzenia propozycji whisky z różnych stron świata znajdujących się w naszym asortymencie!

Dodaj komentarz

Close Menu
×
×

Koszyk